Meppel, maart 2025

De laatste column van deze voorzitter

Beste leden,

Tijdens de Algemene Ledenvergadering van 7 maart heb ik afscheid genomen als voorzitter van FTC Grupetto. Het was een eer om deze rol te vervullen, en ik heb ervan genoten om samen met jullie onze mooie club verder te brengen.

Afscheid als voorzitter betekent niet dat ik afscheid neem van Grupetto. Ik kijk ernaar uit om samen nog veel mooie tochten te rijden en actief lid te blijven van onze vereniging.

Ik wil het vorige bestuur bedanken voor de fijne samenwerking en wens het nieuwe bestuur veel succes in de komende jaren – ik heb er alle vertrouwen in! Ook een groot dankjewel aan alle commissieleden en vrijwilligers die zich inzetten voor de club. Jullie bijdragen zijn onmisbaar.

Het is prettig om afscheid te nemen van een bloeiende en actieve vereniging. Bedankt voor het vertrouwen en op naar een fantastisch nieuw fietsseizoen!

Graag tot de openingsrit op 30 maart!

Paul Jacobs

Meppel, maart 2025

Forza Grupetto: Een toast op een nieuw fietsjaar

Wat is het toch fijn om samen te komen, zeker op een gezellige locatie zoals Sociëteit Tivoli Meppel. De nieuwjaarsborrel is een mooie traditie. Een moment om terug te blikken op het afgelopen jaar en vooral om vooruit te kijken naar alles wat nog gaat komen. Voor iedereen bij Grupetto: ik wens jullie een prachtig fietsjaar toe, vol veilige kilometers en mooie ritten.

Binnenkort krijgen jullie weer een nieuwsbrief in de mailbox. Daarin lees je alles over de activiteiten die de TC en AC voor het nieuwe seizoen hebben bedacht. Er staan weer veel mooie plannen op de agenda!

Even een belangrijk punt om te noteren: op vrijdag 7 maart hebben we onze Algemene Ledenvergadering. Dit keer zijn we te gast bij De Samenstroom aan de Groenmarkt in Meppel. Zet het alvast in je agenda, want het belooft een bijzondere avond te worden.

Voor mij persoonlijk zal deze ALV extra speciaal zijn. Na zes jaar als voorzitter zit mijn termijn erop. Ik ga met “Grupetto-pensioen”. Maar wees gerust, ik blijf gewoon lid en actief betrokken. Ook onze secretaris, Wouter Groenhof, neemt afscheid van zijn bestuursfunctie. En dan is er nog Henk Roze, onze “good old” Henk. Zijn termijn loopt ook af, maar gelukkig heeft hij aangegeven zich nog een jaar verkiesbaar te willen stellen.

Gelukkig staan er nieuwe gezichten klaar om het stokje over te nemen. Marcel Borg, Mark Klumper en Marcel Visscher hebben zich aangemeld als nieuwe bestuursleden. Tijdens de ALV zullen zij worden voorgedragen, en volgens de statuten mogen de leden hier hun goedkeuring aan geven.

Een toast op onze mooie fietsclub, op de vriendschappen, de ritten en de herinneringen die we samen maken.

Forza Grupetto!

Paul Jacobs
(voorzitter, nog even)

Meppel, januari 2024

Beste leden,

Namens het bestuur van onze fietsclub Grupetto heet ik jullie van harte welkom op deze nieuwjaarsreceptie, een prachtige traditie en een gezellige gelegenheid om verhalen en belevenissen met elkaar te delen.

We bevinden ons nog aan het prille begin van een nieuw fietsseizoen, maar het valt me op dat velen van jullie al regelmatig op pad zijn met de racefiets of mountainbike, zoals te zien is op Strava. Zelf ben ik regelmatig in de sportschool van onze hoofdsponsor CivitaS en ik zie dat veel van onze leden zich daar ook al afbeulen om de conditie op peil te houden voor het nieuwe wegseizoen.

Dit nieuwe seizoen betekent ook afscheid nemen van een aantal sponsoren, maar gelukkig zijn we erin geslaagd om nieuwe partners aan te trekken voor de komende 3 jaar. Nieuwe sponsoren betekenen ook nieuwe kleding, en we hebben al een succesvolle kledingronde achter de rug. Leden die nieuwe kleding hebben besteld, kunnen deze binnenkort afhalen bij Civitas.

De toer- en activiteitencommissies hebben naast de gebruikelijke trainingen ook een mooi jaarprogramma samengesteld. Houd onze nieuwsbrieven in de gaten en vergeet niet om je op tijd aan te melden voor deze activiteiten.

Naast onze eigen clubactiviteiten kunnen we uitkijken naar een boeiende agenda voor de profs, met hoogtepunten zoals het WK veldrijden, de voorjaarsklassiekers, de Giro, Tour de France, Olympische Spelen, WK’s en de Vuelta. Een mooie sport en bron van inspiratie voor velen van ons.

Na afloop van onze openingsrit op 7 april kunnen we overigens samen naar Parijs-Roubaix kijken. Noteer deze datum alvast in je agenda.

Tot slot wil ik jullie attenderen op onze Algemene Ledenvergadering op 14 maart. Deze keer vindt de vergadering plaats in De Plataan in Meppel, een goed bereikbare locatie in het centrum van onze stad met voldoende ruimte voor alle leden. We kijken ernaar uit om jullie daar weer te zien.

Laten we er samen een prachtig wielerjaar van maken met veel veilige kilometers. Dank jullie wel voor jullie aandacht, en laten we nu het glas heffen op Grupetto. Proost!

Avanti tutta, Grupetto! (Volle Vaart Vooruit)
Paul Jacobs

Mallorca, september 2023

Beste Grupetti,

Vanaf ons vakantieverblijf op het prachtige Mallorca wil ik graag even de tijd nemen om jullie te schrijven. Mallorca staat bekend als het fietsparadijs van Europa, maar dit keer heb ik bewust besloten om mijn fiets even rust te gunnen.

Ondanks het geweldige eiland en de adembenemende omgeving kan ik niet ontkennen dat ik Grupetto en mijn fietsmaatjes ontzettend mis. Afgelopen weekend heb ik veel foto’s en video’s van het EK bekeken en het was een geweldige gelegenheid om Grupetto in de schijnwerpers te zetten. En dat is zeker gelukt, wat heeft gezorgd voor een mooie exposure voor onze club.

Het fietsseizoen loopt langzaam ten einde, en hoewel het nog te vroeg is om uitgebreid terug te blikken, kunnen we nu al met trots zeggen dat dit jaar zeer geslaagd is geweest! We hebben onze leden tal van leuke activiteiten kunnen aanbieden en samen mooie herinneringen gecreëerd.

Graag wil ik jullie uitnodigen voor onze afsluitingsrit op 15 oktober. We hebben al verschillende aanmeldingen ontvangen, maar hoe meer zielen, hoe meer vreugd! Aanmelden kan eenvoudig via de Cycl-app en laat via toercommissie@grupettomeppel.nl even weten of je deelneemt aan het stamppot-buffet.

Laten we dit seizoen op een geweldige manier afsluiten en uitkijken naar wat de toekomst voor Grupetto in petto heeft!

Met sportieve groet,

Paul Jacobs, voorzitter